Rondleiding Den Haag in de Tourist Tram (Reserveer je Tickets!)

  • door
Tourist Tram Den Haag

Als je op deze pagina terecht bent gekomen, is de kans groot dat je tickets voor de tourist tram in Den Haag wilt boeken. Of misschien wel omdat je meer informatie wilt over de Tourist Tram om vervolgens te beslissen of je geïnteresseerd bent om Den Haag beter te leren kennen vanuit de Tourist Tram.

In dit artikel vertel ik je wat de Tourist Tram is, de route die de tourist tram aflegt, de tramrit en de tickets voor een rit om Den Haag te verkennen in de Tourist Tram.

Ga jij mee in de Tourist Tram? Het aanbieden van de tickets regelen wij, of je mee gaat bepaal jij! 🙂

Wat is de Tourist Tram?

De Tourist Tram is een unieke Hop-on-Hop-off verbinding in Den Haag tussen stad en strand waar je vanuit originele, historische trams de stad beter kunt leren kennen. Het Haagse product biedt Hagenezen en toeristen de gelegenheid om de stad op een ontspannen en leuke manier te verkennen.

Je hebt bij iedere grote Haagse hotspot de mogelijkheid om uit- en in te stappen. De rit gaat langs vele toeristische attracties en bezienswaardigheden. Dankzij de audiotour leer kom je alles te weten over deze plekken in Den Haag.

Met een kaartje kun je bij iedere willekeurige stop uitstappen om de bezienswaardigheid te bekijken en ben je klaar om verder te gaan? Stap dan op de eerstvolgende Tourist Tram om je reis voort te zetten.

Tourist Tram Den Haag

De route door Den Haag

De Tourist Tram start middenin het centrum van Den Haag en rijdt tussen de Haagse binnenstad en het strand van Scheveningen. Vanaf het beginpunt, de halte Gravenstraat in hartje centrum van Den Haag rijdt het een rondje door de binnenstad.

Na dit rondje in de binnenstad rijdt het langs de Haagse Markt naar de zee en tijdens de terugweg passeert de Tourist Tram het Statenkwartier en het Zeeheldenkwartier. Ook kom je tijdens de terugweg langs veel andere toeristische attracties.

Tijdens de terugweg rijd de Tourist Tram langs verschillende Haagse bezienswaardigheden en toeristische attracties. Enkele voorbeelden hiervan zijn Escher in het Paleis, Binnenhof, Mauritshuis, de Haagse Markt, het Statenkwartier, de Haven van Scheveningen, Kunstmuseum Den Haag, het Omniversum en de Paleistuin.

Halte Strandweg is de beste halte om uit te stappen om meer toeristische attracties en bezienswaardigheden te zien. In ongeveer 10-15 minuten lopen bereik je highlights als het Kurhaus, de Pier, Sea Life en Museum Beelden aan Zee.

Tijdens de route van de Tourist Tram passeer je in totaal zestien haltes waar je uit- en in kunt stappen:

  • Gravenstraat
  • Centrum
  • Centraal Station
  • Korte Voorhout
  • Buitenhof
  • Kerkplein
  • Brouwersgracht
  • Haagse Markt
  • Laan van Meerdervoort
  • Willem de Zwijgerlaan
  • Statenlaan
  • Strandweg (Haven van Scheveningen)
  • Statenlaan
  • Kunstmuseum Den Haag / Museon
  • Van Speijkstraat
  • Noordwal
Tourist Tram Den Haag

Informatie over de tramrit

Op de verschillende haltes vertrekken de Tourist Trams de hele dag door. Bij elk van de 16 haltes is het mogelijk om uit te stappen en een attractie te bezoeken en ook om in te stappen om mee te reizen naar de volgende halte.

Per halte vertrekt de eerste en laatste rit als volgt:

  • Gravenstraat: Eerste rit om 10:14 en laatste rit om 16:14
  • Centrum: Eerste rit om 10:1 en laatste rit om 16:16
  • Centraal Station: Eerste rit om 10:21 en laatste rit om 16:21
  • Korte Voorhout: Eerste rit om 10:23 en laatste rit om 16:23
  • Buitenhof: Eerste rit om 10:25 en laatste rit om 16:25
  • Kerkplein: Eerste rit om 10:31 en laatste rit om 16:31
  • Brouwersgracht: Eerste rit om 10:33 en laatste rit om 16:33
  • Haagse Markt: Eerste rit om 10:38 en laatste rit om 16:38
  • Laan van Meerdervoort: Eerste rit om 10:43 en laatste rit om 16:43
  • Willem de Zwijgerlaan: Eerste rit om 10:48 en laatste rit om 16:48
  • Statenlaan: Eerste rit om 10:49 en laatste rit om 16:49
  • Strandweg: Eerste rit om 10:57 en laatste rit om 16:57
  • Statenlaan: Eerste rit om 11:01 en laatste rit om 17:01
  • Kunstmuseum Den Haag / Museon / Omniversum: Eerste rit om 11:04 en laatste rit om 17:04
  • Van Speijkstraat: Eerste rit om 11:08 en laatste rit om 17:08
  • Noordwal: Eerste rit om 11:11 en laatste rit om 17:11

Reserveer je tickets voor de Tourist Tram

Tickets voor tour door Den Haag met de Tourist Tram zijn online te verkrijgen. Doordat deze tickets online (als e-tickets) verkocht worden), worden ze gelijk per mail toegestuurd. Dit bespaart tijd en vooral scheelt dit omdat je het gebruik van papier tegengaat.

Kinderen van 4 t/m 12 jaar kunnen goedkoper met de Tourist Tram meereizen kinderen ouder dan 12 jaar en volwassenen.

De kaartjes voor de Tourist Tram is enkel geldig op de dag waarvoor het geboekt is en de e-tickets zijn hieronder te verkrijgen. Mocht je interesse hebben in een route door Den Haag met de Tourist Tram, reserveer dan hieronder je tickets en dan wens ik je alvast veel plezier!

Laat je me weten hoe je de trip ervaren hebt? Vindt ik altijd leuk om te horen! 🙂

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.